Сучасні музеї – центри збереження та використання історико-культурної спадщини.

24 жовтня на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшла ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні музеї – центри збереження та використання історико-культурної спадщини» (організатор — Навчально-науковий Інститут історії та філософії СумДПУ ім. А.С. Макаренка). Участь у заході взяли співробітники музеїв, краєзнавці, вчителі, аспіранти, студентська молодь.

З доповіддю «Комплекс матеріалів педагога Юрія Самброса у фондовому зібранні Сумського обласного краєзнавчого музею» на пленарному засіданні конференції виступила науковий співробітник музею Владислава Удовенко. Дослідниця ознайомила слухачів із біографією педагога-новатора, одного з активних діячів народної освіти на Сумщині в 1920-х рр., охарактеризувала збережений у фондах музею тематичний комплекс друкованих видань, фотодокументальних джерел та епістолярію Ю. Самброса, підкреслила вагоме значення цих матеріалів для висвітлення питань історії розвитку освіти на Сумщині в 20-х – 30-х рр. ХХ ст.