«Хотіла б я піснею стати…»: літературно-краєзнавча зустріч до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого до Сумського обласного краєзнавчого музею завітали студенти Сумського будівельного коледжу (викладач Олена Лебідь). У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови молодь долучилась до проведення літературно-краєзнавчого заходу «Хотіла б я піснею стати…», присвяченого творчості Лесі Українки та її зв’язкам із Сумщиною.

Науковий співробітник музею Валентина Костенко розповіла про життєвий і творчий шлях письменниці та її перебування в с. Косівщина Сумського повіту у травні 1889 р., а також про творчі зв’язки поетеси з літераторами, уродженцями нашого краю Олександром Олесем, Борисом Грінченком, Павлом Грабовським.

Під час зустрічі прозвучали поезії «Вечірня година», «Давня весна», «Порвалася нескінчена розмова», «Contra spem spero», монолог Мавки з «Лісової пісні» та уривок з оповідання «Весняні співи», в якому відбилися спогади Лесі Українки про перебування у Косівщині.